Jak powstał e-book Instrukcja Obsługi Kota?

utworzone przez | lut 2, 2022 | Aktualności, Różne oblicza wolontariatu

Dawno, dawno temu była cudowna strona, na którą odsyłałam wszystkie osoby chętne zaadoptować kota. Kopalnia wiedzy o pseudo, toxo, wyprawce, karmieniu, dokacaniu itd. Zamieszczone tam informacje, były napisane łopatologicznie i przejrzyście. Kiedyś odkryłam, że strona znikła. :< Nie ma :<

Zaczęły się poszukiwania autorki/autora. Na szczęście świat kociarzy i uczestników forum.miau.pl jest mały, więc łatwo dowiedzieć się Kto i co. 😉 Od nitki do kłębka – udało się. Marinella z wielką radością przyjęła propozycję przejęcia IOK, bo najważniejsze, by on widział świat dzienny, służył domom stałym i tymczasowym. Tak oto trafił on w moje ręce i na stronę Fundacji Szanowny Pan Kot.

 

Czas mijał, a część informacji uległa dezaktualizacji, pojawiły się ciekawsze karmy, nowe odkrycia. Bardzo chciałam, aby został on odświeżony, uaktualniony i dopracowany.

No cóż moje chce, a moje umiejętności to dwie różne kwestie. 😀 Moje chcę, a zasoby finansowe fundacji to dwie różne kwestie.

Czekałam, szukałam i wiedziałam, że ten projekt – marzenie kiedyś się ziści.

 

W tym momencie na scenę wkracza Asia z Ogród Komunikacji. Zaiskrzyło do razu. 😀 Nasza współpraca była lekka i przyjemna. Radość, która nam towarzyszyła przy tworzeniu tego e-booka jest nie do opisania.

Wymieniłyśmy między sobą setki maili.

Spędziłyśmy na czytaniu tekstu kolejne setki godzin.

Asia godziny  – poświęcone na napisanie części rozdziałów, redakcję pozostałych oraz opracowanie graficzne i skład tekstu – przestała liczyć po pierwszych pięćdziesięciu. A wówczas to był dopiero początek 😉

Jak się domyślacie wersji „IOK_final”, „IOK_ostateczna”, „IOK_to_juz_naprawde_final”, „IOK_poprawki” było całe mnóstwo. Bo kiedy wydawało się, że już wszystko jest idealnie, wówczas któraś z nas wpadała na pomysł „a może jeszcze napisałybyśmy o…” albo w przepastnym archiwum znajdowała kocie zdjęcie, które koniecznie trzeba było wkomponować w złożony już tekst. Tak to jest, kiedy pracują perfekcjonistki, które kochają koty.

Dziękuję w tym miejscu Asi, Marcie, Asi, Ani. Kasi oraz dr Ewie Sikorze z Gabinetu Weterynaryjnego Aport z Imielina za poświęcony czas, konsultacje, zdjęcia, materiały i uwagi.

Największe podziękowania i pełne uznania słowa ślę do Marinella.

 

Oddaję w Twoje ręce tekst NOWEJ Instrukcji Obsługi Kota bezpłatnie na stronie Fundacji Szanowny Pan Kot.

Jeśli w czasie lektury lub po niej uznasz, że chciałbyś/abyś, abyśmy stworzyły więcej materiałów edukacyjnych, podziękować nam za włożoną pracę, okazać uznanie i podziw to nie wahaj się tylko zrób przelew. 😀

 

 

Po dokonaniu przelewu na karcie z podziękowaniem będziesz mógł pobrać w całości e-book Instrukcji Obsługi Kota z przeróżnymi niespodziankami i dodatkami, których nie ma dostępnych bezpośrednio na stronie.

 

Dziękuję i miłej lektury. 😀

 

Nie wahaj się także puszczać w świat informacji o NOWYM IOK, aby nadal wspierać domy stałe i tymczasowe. 😀

 

PS. Będę wdzięczna za informację zwrotną – Co najbardziej podobało Ci się w e-booku? 😀

Szanowne Koty potrzebują weta i jedzenia!

FaniMani