Pan Kot szuka domu

Zanim przyjmiesz pod swój dach kota, odpowiedz sobie na poniższe pytania. Pamiętaj, że kot żyje 15-20 lat i jesteś za niego odpowiedzialny przez cały ten czas!

Oto kilka pytań, nad którymi powinieneś poważnie pomyśleć:

  1. Czy jesteś przygotowany na koszty utrzymania kota? Miesięczne utrzymanie plus opieka weterynaryjna, to wydatek, który powinieneś uwzględnić w swoim domowym budżecie. Przemyśl koszty wyprawki kociej oraz zabezpieczenia okien i balkonu.
  2. Czy w domu nikt nie ma alergii na sierść kota?
  3. Czy będziesz miał czas dla kota? Czy zapewnisz mu opiekę na czas wakacji lub innych wyjazdów?
  4. Czy Twoje meble lub dywany nie są dla Ciebie bardzo bliskimi przedmiotami? Kot czasem może coś podrapać, zwymiotować na nowy dywan albo niechcący popsuć? Czy pomyślałeś o tym, że zwierzę w domu, to również jego sierść na dywanie, fotelach, wszystkich ciuchach, żwirek na podłodze itp.?
  5. Czy wiesz, kto będzie odpowiedzialny za karmienie i pielęgnację kota oraz utrzymywanie w czystości kuwety? Tego nie można sobie odpuścić, bo się ma gorszy dzień, czy jest się chorym.
  6. Czy w twoim domu są małe dzieci? Jeśli tak, to pomyśl o bezpieczeństwie kota i dziecka.  Zastanów się, czy kot nie przestanie być potrzebny i nie stanie się według ciebie zagrożeniem dla malucha?

 

Więcej informacji na temat jak opiekować się kotem umieściliśmy w Instrukcji Obsługi Kota.

 


 

Masz pytania - napisz:

 

Szanowne Koty potrzebują weta i jedzenia!

FaniMani

Udostępnij na:

Copyright 2020 © Szanowny Pan Kot - szanownypankot.org