Bezpieczny dom dla kota

Bezpieczny dom dla kota

Aby uczynić dom miejscem bardziej przyjaznym i bezpiecznym dla kotów oraz pokazać, jak zgodnie z nimi mieszkać, organizujemy warsztaty, na których poruszamy tematykę związaną z potencjalnymi zagrożeniami czyhającymi na nasze zwierzaki. Czasem zajęcia poświęcone są ogólnie tematowi bezpieczeństwa, a czasem koncentrujemy się na szczególnych sytuacjach. Mówimy o zagrożeniach, które czają się  w domu (odświeżacze powietrza w areozolu, niezabezpieczone puszki z farbą) i na ulicy (wyrzucone puszki po kocim jedzeniu, sen pod kołami zaparkowanych pojazdów lub w ich silnikach).

Przypominamy tutaj także o zasadach czasem zbyt oczywistych, by  zawsze o nich pamiętać.

 

Ciekawość to …

… pierwszy stopień do piekła – jak mówi przysłowie. I nie opisuje ono tylko ludzkich zachowań. Wcześniej czy później naszego futrzaka z pewnością zainteresuje to, co dzieje się  na zewnątrz i… zapragnie zaznać wolności.

Apelujemy zatem szczególnie do tych, którzy mieszkają w blokach. Pamiętajmy o zabezpieczeniu uchylnych okien i balkonów tak, aby nasz zwierzak nie mógł samodzielnie wymknąć się z mieszkania. Taka  ucieczka może się dla niego tragicznie skończyć.

 

Co w doniczce piszczy?

Rośliny znajdujące się w mieszkaniu są dla kota nie tyle ozdobą, ile ewentualną kolacją albo przynajmniej przekąską. Obgryziony kwiatek to jeszcze nie tragedia. O wiele gorzej, gdy ten kwiatek okaże się trujący.

Zróbmy zatem selekcję naszych doniczek i ocalmy nie tylko życie roślin, ale i zdrowie naszych kociaków. Pomoże nam w tym spis ze strony:

http://kocia_stronka.republika.pl/rosliny_trujace.html

BHP, czyli rzecz o niezabezpieczonych kablach

Nasz kot po wprowadzeniu się do domu nie będzie chciał wziąć udziału w szkoleniu BHP. Nie tylko ten fakt zobowiązuje mieszkańców  do zapewnienia zwierzakowi bezpiecznej przestrzeni. Niezabezpieczone kable nasz kot potraktuje jako jedną z zabawek i zupełnie przy tym nie będzie zdawał sobie sprawy, jaki miecz Damoklesa nad nim wisi. Nie zapominajmy zatem o  kablach na podłodze. W ten sposób zadbamy nie tylko o życie kota, ale i o swoje również.

Szanowne Koty potrzebują weta i jedzenia!

FaniMani