Dom tymczasowy

Definicja

Dom tymczasowy jest jedną z form pomocy kotom  zdrowym, jak również chorym i kalekim. Osoba, która przyjmuje kociaka do swojego mieszkania, zapewnia mu przez zadeklarowany okres czasu kąt do spania, opiekę i oczywiście dużo serca. Fundacja, w miarę potrzeb i swoich możliwości, służy wsparciem, które obejmuje udzielanie porad, konkretną pomoc materialną (np. karma, żwirek) i opiekę weterynaryjną.

Dlaczego  powstał dom tymczasowy?

Bezdomne i bezpańskie koty  mogą oczywiście trafić do schroniska dla zwierząt. Te miejsca są jednak przepełnione, a ich możliwości  ograniczone. Jeśli kociak trafi do domu tymczasowego, ma szansę na lepszą opiekę i więcej uwagi ze strony swojego opiekuna. Warto przy tym pamiętać, że kot na pewno nie zostanie dłużny swoim dobrodziejom i odwdzięczy się mruczeniem  za okazaną pomoc.

Kto może wziąć udział w przedsięwzięciu?

Dom tymczasowy może zapewnić każdy, kto wyrazi chęć niesienia takiej pomocy. Ważne jest, aby wcześniej domownicy zgodzili się na przyjęcie dodatkowego lokatora, a zwierzęta przebywające już w mieszkaniu nie miały problemu z zaakceptowaniem przybysza.

Więcej informacji na ten temat na warsztatach.

Szanowne Koty potrzebują weta i jedzenia!

FaniMani

Udostępnij na:

Copyright 2020 © Szanowny Pan Kot - szanownypankot.org