Wirtualna adopcja

Czym jest „wirtualna adopcja”?

Adopcja wirtualna, zwana też „adopcją na odległość”, to forma pomocy przeznaczona z jednej strony dla ludzi, którzy z jakichś względów nie mogą realnie adoptować kota, a z drugiej strony dla kotów, które z jakichś względów nie są przeznaczone do adopcji lub po prostu ich dom stały jeszcze się nie odnalazł. Wirtualny Opiekun wpłaca co miesiąc określoną kwotę przeznaczoną dla swojego podopiecznego przebywającego pod fizyczną opieką wolontariusza Fundacji, najczęściej w domu tymczasowym. Środki te przeznaczone są na utrzymanie i/lub leczenie kota objętego adopcją wirtualną. Wirtualny Opiekun dostaje w zamian regularne informacje o stanie zdrowia i „wyczynach”, a także w miarę możliwości wolontariusza zdjęcia swojego podopiecznego. Może się też sam dowiadywać, co słychać, a jeśli odległość pozwala – również czasami odwiedzić swojego „wirtualnego” kociaka.

Jakie są warunki wirtualnej adopcji?

Żeby adoptować wirtualnie, należy zadeklarować regularną, comiesięczną wpłatę na rzecz wybranego przez siebie kota. Orientacyjny koszt utrzymania zdrowego kota w domu tymczasowym to 50 zł miesięcznie – w tej kwocie mieści się przyzwoitej jakości karma, żwirek i od czasu do czasu jakiś smakołyk czy zabawka. Jest to również minimalna kwota deklaracji wpłaty na rzecz wirtualnej adopcji. Jednak faktyczne koszty zazwyczaj są wyższe – nawet zdrowe koty wymagają opieki weterynaryjnej, sterylizacji/kastracji, szczepień, odrobaczeń, a i przeziębić też czasem im się zdarza. Zupełnie inaczej kształtują się koszty utrzymania kotów w trakcie leczenia i przewlekle chorych – te bywają wręcz nieograniczone. Dlatego jeśli chcesz, możesz zadeklarować większą kwotę miesięczną lub zadeklarować wpłaty minimalne, a okazjonalnie po prostu wpłacić więcej na swojego podopiecznego (np. przy okazji badań kontrolnych). Szczegółowe warunki adopcji wirtualnej ustalamy indywidualnie.

Jak adoptować?

1. Wybierz swojego podopiecznego 🙂

2. Skontaktuj się z nami za pomocą poniższego formularza – w okienku wpisz „imię kota”. Możesz też skontaktować się bezpośrednio z opiekunem korzystając z danych kontaktowych w opisie kota.

3. Zadeklaruj stałą kwotę (min. 50 zł) miesięcznie.

4. Ustaw zlecenie stałe na nasze konto nr: 96 2030 0045 1110 0000 0303 8260 w Banku BGŻ z dopiskiem: „darowizna – WA [imię kota]”

5.  Pozostań w kontakcie z opiekunem – DT. Na naszej stronie, w opisie kota i FB pojawi się informacja, że kot ma Opiekuna Wirtualnego.

 

Masz pytania? Wypełnij formularz i wyślij.  Chętnie odpowiemy.

 

Szanowne Koty potrzebują weta i jedzenia!

FaniMani