Szukamy domu, który nie będzie karmił kota

utworzone przez | lut 6, 2023 | Aktualności, Podopieczni

Nieco przewrotnie, tytuł oddaje istotę problemu. Problem ma postać młodej, max dwuletniej kotki o imieniu Sowa (zwana też Zochą) i wadze 7 kg. Kotka została zabrana z warszawskiej ulicy na sterylizację późną wiosną 2022 roku. Ponieważ jej okolica nie była zbyt przyjazna kotom, a ona sama nie bała się kontaktu z człowiekiem, wylądowała w fundacyjnym domu tymczasowym. Niestety przekocenie w domu tymczasowym bardzo ją stresowało, długo warczała na każdego kota, który pojawił się w zasięgu jej wzroku.

No i ten stres zaczęła zajadać. Nabawiła się ewidentnej otyłości brzusznej, nie jest w stanie sama zadbać o swoją higienę, szczególnie podogonie. Z obawy, że coś się wewnątrz dzieje, zaliczyliśmy usg u dr Marcińskiego, ale potwierdził „tylko” otyłość.

W obecnym domu tymczasowym nie ma możliwości całkowitego schowania jedzenia i racjonowania go każdemu z osobna, są tam zarówno kilkumiesięczne smarkacze, jak i stateczni seniorzy. Dlatego jesteśmy zmuszeni pilnie poszukać nowego domu – najlepiej stałego, ale tymczasowy też mile widziany –  który zgodziłby się przejąć nad nią opiekę, odchudzić ją, pomóc w utrzymaniu higieny i ustabilizować jej apetyt. Byłoby świetnie, gdyby udało się pobudzić jej aktywność fizyczną. Ze swej strony w razie potrzeby zapewniamy opiekę weterynaryjną i zaopatrzenie w karmę. Ewentualnie możemy zamienić się na towarzyskiego kotka, którego trzeba podtuczyć 😉

Sowa co jakiś czas pokasłuje. Zaczęło się to wraz z postępującą otyłością więc podejrzewamy, że odchudzenie będzie miało zbawienny wpływ także na jej drogi oddechowe. W badaniach nic konkretnego nie wyszło.

Sowa byłaby idealną jedynaczką, szuka kontaktu z człowiekiem, ale wycofuje się, gdy dołączają inne koty. Lubi głaskanie, zagaduje, zagląda w oczy. Zdecydowanie potrzebuje dużo więcej uwagi i dużo mniej jedzenia, niż obecny dom tymczasowy jest w stanie jej zapewnić.

Szukamy domu który nie będzie kota wypuszczał, z zabezpieczonymi oknami i balkonem. Warszawa i okolice. Prosimy o umożliwienie wizyty przedadopcyjnej. Adopcja lub przekazanie do innego domu tymczasowego na podstawie umowy.

Szanowne Koty potrzebują weta i jedzenia!

FaniMani