Fox

Data urodzenia: 2010r. 

Pod naszą opieką od: 15.09.2015r.

Sterylizacja: tak

Szczepienia: tak

Odrobaczenie: tak

Testy FIV/FeLV: ujemne

Historia:

Ponad rok temu pojawił się na przemysłowym terenie na Żeraniu, gdzie nasi wolontariusze dokarmiają wolnożyjące koty. Przychodził nieregularnie, trzymał się z daleka od ludzi, nawet patrzenie na niego powodowało, że się płoszył…Kiedy w końcu udało się go złapać na kastrację, podczas rekonwalescencji głośno zawodził w klatce. Chciał być głaskany, ale równocześnie bał się ludzkiej ręki – uchylał się przed dotykiem albo pacał łapą. Kiedy przekonał się, że nie ma już zagrożenia, że jest bezpieczny – nagle okazało się, że niczego tak bardzo nie pragnie, jak głaskania przez człowieka…No może jeszcze pełnej miski.

Charakter:

Beznadziejny przypadek łóżkowego pieszczocha – głaskania potrafi domagać się nawet w nocy…Ulubione miejsce do spania – pod pachą człowieka, łebek na poduszce.
Ostrożny wobec obcych, wobec znanych sobie osób rozkwita. Łagodny i opiekuńczy wobec kociąt – pomaga w ich wychowywaniu. Typ dominanta – dogaduje się dobrze z tymi, którzy nie zagrażają jego pozycji w stadzie, raczej nie powinien zamieszkać z innym dominującym kotem. Może być jedynakiem – akceptacja i uwaga opiekuna są dla niego najważniejsze!

Zakończenie:

Data adopcji: 2016-03-13

 

utworzone przez | wrz 7, 2017 | Znalazły dom