Rozdział 11 – Podróże z kotem

Bezpieczne podróżowanie z kotem (badania, dokumenty)

Dla osób którzy często podróżują z kotem lub psem zrobiłam zestawienie linków gdzie można uzyskać informacje na ten temat (nie będę się rozpisywać w tym temacie ale warto go poruszyć)

Spis wetów czipujących i paszportujących:

Tekst decyzji w pliku .pdf

Lataj z kotem samolotem…

Gdy wybierasz się ze swoim kotem w dalszą podróż, możesz polecieć samolotem, ale wszystkie przygotowania musisz rozpocząć odpowiednio wcześniej. Warto zapoznać się z wymaganiami linii lotniczych, przepisami weterynaryjnymi kraju wylotu, kraju docelowego oraz ewentualnych portów tranzytowych, aby uniknąć niespodzianek w dniu wylotu. W Polskich Liniach Lotniczych LOT istnieje możliwość przewozu kotów jako bagażu pasażerskiego w kabinie lub w specjalnym luku bagażowym dla zwierząt. Należy jednak spełnić następujące warunki:

  • przewożony kot musi posiadać paszport oraz aktualne zaświadczenia od lekarza weterynarii uwzględniające przepisy kraju wylotu, docelowego oraz portów tranzytowych;
  • kot przesyłany jako cargo musi być przewożony w transporterze odpowiednim do swojej wagi i rozmiarów;
  • transporter powinien być jednak na tyle obszerny, aby zwierzę mogło swobodnie stać, obrócić się i położyć w naturalnej pozycji;
  • waga kota wraz z transporterem, przewożonego w kabinie pasażerskiej, nie może przekroczyć 8 kilogramów. Wszystkie większe i cięższe zwierzęta są przewożone w klimatyzowanym luku bagażowym samolotu.

Informacja o dopuszczalnych wymiarach klatek przy przewozie zwierząt jako ładunek cargo dostępna jest w biurach rezerwacji i sprzedaży PLL LOT. Przewóz kota należy zgłosić z wyprzedzeniem, w trakcie dokonywania rezerwacji pasażerskiej, ponieważ liczba zwierząt przewożonych jednocześnie jednym samolotem jest ograniczona. Usługa jest płatna, opłaty dokonuje się w biurach rezerwacji i sprzedaży PLL LOT.
lot – kot

 

FaniPay

FaniMani

Copyright 2020 © Szanowny Pan Kot - szanownypankot.org